Mistrzostwa florystyczne – impreza dla wszystkich

W dniach 10­11 października w Szczecinie odbyły się II Krajowe Mistrzostwa Florystyczne Regionu Wielkopolsko­Zachodniopomorskiego. Miałam ogromną przyjemność sędziować na nich wraz z Karoliną Ładyżyńską­Skrzypek i Robertem Miłkowskim. Prace uczestników były bardzo ciekawe i reprezentowały wysoki poziom, ponieważ wszyscy biorący udział to absolwenci dobrych szkół florystycznych a zarazem praktycy.

WYNIKI MISTRZOSTW:
Mistrz Regionu ­ Łukasz Wierzbiński
I Wicemistrz ­ Emilia Kapka­Czerwińska
II Wicemistrz ­ Elżbieta Rakowska

Tego typu mistrzostwa pozwalają na pokazanie różnorodności dekoracji kwiatowych zarówno profesjonalistom, jak i potencjalnym klientom, którzy mogą zobaczyć szeroki wachlarz możliwości florystycznych.

Uczestnicy musieli wykonać pracę dużą formę „Światło­cień”, bukiet ślubny, bukiet wiązany w ręku oraz „niespodziankę” (pracę z materiałów przygotowanych przez organizatorów).

Mistrzostwom towarzyszyło mnóstwo imprez m.in. pokaz florystyczny „Blaski i cienie jesieni” ­ z udziałem moim i Roberta Miłkowskiego. Zaprezentowałam bukiety i kompozycje z kwiatów, pędów i owoców jesieni w naczyniach firmy „Bell­deco”.

Myślę, że impreza była niezwykle udana: doskonała organizacja, fantastyczna lokalizacja (Stara Rzeźnia), interesujące wydarzenia (np. sesja foto, wykład o przedłużaniu trwałości roślin) i liczna frekwencja.

Blog

Comments are closed.