Poziom Florysta

Zostań florystą!

Kochasz kwiaty i czujesz, że to one mogłyby stać się całym Twoim światem? Lubisz piękne bukiety, ale brakuje Ci odwagi i umiejętności, by wykonywać je samodzielnie? Przyjdź do nas!

Zapraszamy do szkoły florystycznej na poziom florysta, który zapewni Ci podstawową wiedzę teoretyczną z zakresu pracy z kwiatami i roślinami, a nacisk na szlifowanie praktyczne zdobywanie warsztatu sprawi, że wkrótce sam postanowisz założyć własną działalność.

Zajęcia prowadzone są przez mistrzynie florystyki z wieloletnim doświadczeniem zarówno w branży edukacyjnej, jak i artystycznej, matkę i córkę – Grażynę Korzekwa i Agnieszkę Błaszczyk.

Każdy z uczniów kursu jest traktowany indywidualnie. Oprócz rozwoju florystycznego są oni przygotowywani do prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej. Uczestnicy szkolenia mogą brać udział w licznych wydarzeniach branżowych i pokazach florystycznych, dzięki czemu zdobywają cenne doświadczenie.

Zajęcia odbywają się w dobrze wyposażonej pracowni położonej nieopodal krakowskiego parku krajobrazowego. Uczniowie korzystają z najwyższej jakości materiałów roślinnych przygotowanych przez nauczycielki. Spokojna okolica, z dala od miejskiego szumu, z naturalnym otoczeniem magicznego ogrodu sprzyja rozwijaniu własnych zainteresowań, a niespotykane okazy krzewów, drzew i traw wzbudzają dodatkową ciekawość.

Zajęcia, z myślą o osobach pracujących, został podzielony na 11 zjazdów (raz w miesiącu), trwających przez 4 dni w tygodniu. Roczne szkolenie kończy się egzaminem (teoretycznym i praktycznym) przed międzynarodową komisją florystyczną i Izbą Rzemieślniczą. Uczestnik otrzymuje dwa dyplomy: cechowy wydany przez Izbę Rzemieślniczą oraz branżowy wydany przez Mistrzowską Szkołę Florystyczną Grażyny Korzekwy i Agnieszki Błaszczyk.

 

LICZBA GODZIN: 360 godzin lekcyjnych (280 godzin zajęć praktycznych + 80 godzin zajęć teoretycznych)

11 ZJAZDÓW po 3 dni w tygodniu (od poniedziałku do środy, 9.00-18.00)

 

PROGRAM NAUCZANIA:

Teoria:
1. Postawy botaniki, fizjologii i systematyki roślin.
2. Przegląd gatunków stosowanych we florystyce.
3. Pielęgnacja, ochrona i przedłużanie trwałości roślin.
4. Materiałoznawstwo nieroślinne.
5. Zarys historii sztuki.
6. Podstawy projektowania.
7. Teoria kompozycji.
8. Podstawy ekonomii i marketingu.

Praktyka:
1. BHP i organizacja stanowiska pracy.
2. Rysunek.
3. Wykonywanie pracy florystycznych
– bukietów,
– kompozycji,
– wieńców,
– wianków,
– girland,
– konstrukcji,
– nasadzeń.
4. Uczestnictwo w przygotowaniu wystaw, eventów, dekoracji ślubnych itp.

 

CENA: 790 zł za zjazd + 500 zł wpisowe (przeznaczone na egz. końcowy)
Zaczynamy od stycznia 2018!

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 602 307 101

Comments are closed.