Poziom Mistrz Florystyki

Zostań mistrzem florystyki!

Poznałaś/eś podstawy wiedzy z zakresu roślin i kwiatów, wydaje Ci się, że branża florystyczna nie ma przed Tobą tajemnic, ale nadal chcesz się rozwijać? Zapraszamy do naszej szkoły florystycznej na poziom mistrza florystyki.

Na kursie nauczysz się nowych technik, dzięki którym Twoje prace będą oryginalne, niespotykane i interesujące. Nowe rozwiązania pozwolą Ci zrealizować najbardziej kreatywne pomysły, a dobra technika wyróżni każdą Twoją pracę trwałością i solidnym wykonaniem. Tym samym skradniesz serca obecnych i przyszłych klientów oraz zdobędziesz uznanie na rynku florystycznym.

Podczas szkolenia poznasz techniki zarówno plastyczne (tkactwo, decoupage, paper mache, wosk, filcowanie) jak i florystyczne (drutowanie, wyplatanie, owijanie, warstwowanie konstruowanie). Na zajęciach przyjrzysz się dokładnie konkretnym kategoriom florystyki jak np. świątecznej, ślubnej, żałobnej, a także aranżacji wystaw. Dowiesz się także, jak wykonać profesjonalną fotografię kwiatów oraz jak zorganizować wnętrze pracowni, aby było miejscem idealnym do pracy. To jednak nie wszystko. W trakcie zajęć w naszej szkole florystycznej wykonasz kosztorys dekoracji roślinnych, poznasz tajniki marketingu florystycznego i zarządzania firmą, a w precyzyjnym określeniu własnych celów i oczekiwań biznesowych pomoże Ci coach.

Zajęcia prowadzą są m.in. mistrzynie florystyki z wieloletnim doświadczeniem: Grażyna Korzekwa i Agnieszka Błaszczyk oraz specjaliści z nauk przyrodniczych, ekonomicznych, i artyści plastycy. Nie zabraknie też specjalnie zaproszonych gości. Kurs odbywa się w położonej w magicznym ogrodzie pracowni. Spokojna okolica, naturalne otoczenie i błoga cisza sprzyjają nauce i rozwijaniu własnych pasji.

Szkolenie zostało podzielone na 12 zjazdów, trwających 4 dni w tygodniu. Kurs kończy się egzaminem (teoretycznym i praktycznym) przed międzynarodową komisją florystyczną i Izbą Rzemieślniczą. Uczestnik otrzymuje dwa dyplomy: cechowy wydany przez Izbę Rzemieślniczą oraz branżowy wydany przez Mistrzowską Szkołę Florystyczną Grażyny Korzekwy i Agnieszki Błaszczyk.

 

LICZBA GODZIN: 400 godzin lekcyjnych (340 godzin zajęć praktycznych + 60 godzin zajęć teoretycznych)

12 ZJAZDÓW po 3 dni w tygodniu (od poniedziałku do środy, 9.00-18.00)

 

PROGRAM NAUCZANIA:

Teoria:
1. Materiałoznawstwo roślinne.
2. Środki wyrazu twórczego i projektowanie kompozycji.
3. Teoria kompozycji.
4. Kulturowe wpływy na współczesną florystykę i stylizacja florystyczna.
5. Kosztorys dekoracji roślinnej.
6. Marketing i zarządzanie firmą florystyczną.
7. Coaching.

Praktyka:
1. Organizacja wnętrza pracowni i kwiaciarni.
2. Dokumentacja projektowa pracy florystycznej.
3. Podstawy fotografii.
4. Dekoracja wnętrz publicznych (świeckich i sakralnych).
5. Techniki plastyczne wykorzystywane we florystyce (rzeźba, tkactwo, decoupage, paper mache, wosk, filcowanie i inne)
6. Techniki florystyczne (drutowanie, wyplatanie, owijanie, warstwowanie, wiązanie, konstruowanie itp.)
7. Florystyka okolicznościowa i świąteczna.
8. Florystyka ślubna.
9. Florystyka żałobna.
10. Dekoracja wnętrz, balkonów i tarasów.
11. Aranżacja wystaw.
12. Landart

 

CENA: 890 zł za jeden zjazd + 500 zł wpisowego (przeznaczone na egz. końcowy)
Zaczynamy od stycznia 2018!

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 602 307 101

Comments are closed.